Падрабязнее
  • «Тарпеда-БЕЛАЗ» абыграў «Арсенал»
    Падрабязнее

Ад паразы не сышлі

Пачатак матчу дублюючых складаў каманд «Тарпеда-БЕЛАЗ» і «Слуцк» складваўся абнадзейліва для гаспадароў. Ім атрымалася адкрыць лік на дзясятай хвіліне, калі Павал Глушакоў дабіў у вароты мяч, адскочыўшы ад перакладзіны пасля ўдару Іллі Лукашэвіча. Аднак неўзабаве госці зраўнялі лік, а яшчэ праз некаторы час і павялі.

У перапынку тарпедаўцы атрымалі належныя навучанні ад трэнерскага штаба, і выйшлі на поле выпраўляць сітуацыю. Але тут адбыўся няшчасны выпадак – Эміль Тымбур, сутыкнуўшыся з нападаючым «Слуцка», не ўтрымаў мяч, і Яўген Апанасовіч павялічыў адрыў сваёй каманды. Наступных намаганняў «аўтазаводцаў» хапіла на тое, каб скараціць адставанне да мінімуму, але не больш за тое.

10 мая, Жодзіна, матч дублюючых складаў.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ (д) – СЛУЦК (д) – 2:3.
Галы: 1:0 – Глушакоў, 10. 1:1 – Арцем’еў, 18. 1:2 – Апанасовіч, 34. 1:3 – Апанасовіч, 47. 2:3 – Галуза, 72.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ: Жэлнін (Тымбур, 46), Галуза, Багданаў, Каралёнак, Лукашэвіч, Гузняк (к) (Шарамет, 50), Хендогі, Макарэвіч (Міхейчык, 74), Сівакоў, Шыбун, Глушакоў.

пятница, 10.05.2019 20:46