Афіцыйны сайт ФК «Тарпеда-БЕЛАЗ» Жодзіна

Аляксандр Макась: «З нагоды неадбыўшагася рэкорду не затлумляюся, бо яшчэ толькі пачатак чэмпіянату»

У матчы з «Дняпром» перапынілася галявая серыя Аляксандра Макася, забіваўшага да гэтага ў чатырох турах запар. Аднак сам нападаючы прыкруе зусім не з гэтай нагоды.

У гульні з «Дняпром», на мой погляд, мы страцілі два ачкі, бо ў нас было шмат момантаў, але іх рэалізацыя пакінула жадаць лепшага. Так, у мяне асабіста было тры нядрэнных магчымасці, каб забіць, але ў першым тайме «Днепр» выручыў Даўгяла, а ў другім – не хапіла майстэрства.

З нагоды неадбыўшагася асабістага рэкорду асабліва не затлумляўся, бо яшчэ толькі пачатак чэмпіянату, і хтосьці за адну гульню можа забіць чатыры мячы. Ды і з Хотавым ніякага супрацьстаяння не было. Проста хочацца забіць як мага больш.

Згодны з Ігарам Мікалаевічам, што па зместу гэта была наша лепшая гульня ў чэмпіянаце. Бо нягледзячы на ​​0:0, матч выдаўся відовішчным, з вялікай колькасцю небяспечных момантаў. Лічу, што мы больш заслугоўвалі перамогі і згулялі лепш суперніка. Хацелася б, каб паядынак з магілёўцамі стаў штуршком для паляпшэння нашых вынікаў. Калі гульня ёсць – прыйдуць і перамогі.

понедельник, 01.05.2017 17:21