Падрабязнее
  • «Тарпеда-БЕЛАЗ» абыграў «Арсенал»
    Падрабязнее

«Аўтазаводцы» з буйным лікам абыгралі «Нёман»

Перарваная было на зыходзе лета пераможная хатняя серыя «аўтазаводцаў» працягваецца! 1:0 – з «Гомелем», 2:0 – з «Віцебскам» і вось цяпер 3:0 – з «Нёманам»! Дарэчы, гэта першая буйная перамога тарпедаўцаў у бягучым чэмпіянаце, перш выйграць з перавагай больш, чым у два мячы, не ўдавалася.

Яшчэ ў перапынку мала хто мог выказаць здагадку, што атрымаецца зрабіць гэта ў матчы з «Нёманам». Мала што ўдавалася гаспадарам у першым тайме – толькі пара момантаў, якія з вялікай нацяжкай можна было назваць перспектыўнымі. Але пасля перапынку ўсё змянілася.

Напэўна, Алег Кубараў змог знайсці адпаведныя словы ў распранальні. А яшчэ – своечасова правёў замены; хоць адна з іх і была вымушанай – пасля гульнявога сутыкнення Ілля Алексіевіч не змог працягнуць гульню. Змяніўшы яго Уладзіслаў Клімовіч і з’явіўшыйся на поле пасля перапынку Валерый Гарбачык у значнай меры абвастрылі гульню «аўтазаводцаў». Менавіта Гарбачык удала скінуў мяч пад удар Эдгару Аляхновічу, які моцна і трапна прабіў з-за межы штрафной. Менавіта Клімовіч праз некалькі хвілін пасля таго, як быў адкрыты лік, прымусіў памыліцца Гіоргія Кантарыя, завалодаў мячом і адправіў яго ў дальні вугал варот.

Як і ў папярэднім матчы з «Віцебскам», спыняцца на дасягнутым і ўтрымліваць лік «аўтазаводцы» не сталі. Пагражалі варотам «Нёмана» яшчэ не раз – і Валерый Гарбачык, і Жан По… А затым зацяжны розыгрыш штрафнога ўдару, прызначанага за знос Андрэя Хачатурана, прывёў да таго, што сам Андрэй і паставіў у матчы тлустую пераможную кропку!

ТАРПЕДА-БЕЛАЗ – НЁМАН – 3:0.
7 кастрычніка, Жодзіна, стадыён «Тарпеда», 1400 гледачоў. Суддзя: В.Шымусік (Асіповічы).
Галы: 1:0 – Аляхновіч, 53 (пас – Гарбачык). 2: 0 – Ул.Клімовіч, 58. 3:0 – Хачатуран, 80 (пас – Катляроў).
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ: Бушма, Аляхновіч, Салугін (Гарбачык, 46), Алексіевіч (Ул.Клімовіч, 35), Катляроў (Мышэнка, 83), Хачатуран (к), Шчэрба, Дз.Клімовіч, Паўлавец, Канцавы, По.
Запасныя: Плотнікаў, Аффі, Юсаў, Бабічаў.
НЁМАН: Васілючак, Абуна, Бебе, Йаванавіч, Кантарыя, Цеслюкевіч, Ляшко (Расадкін, 66), Лягчылін (Ацеменге, 73), Савасцьянаў (к), Януш (Забелін, 56), Н’Джэнг.
Запасныя: Жураў, Канцавы, Якімаў, Рудзік.
Папярэджанні: Н’Джэнг (40), Шчэрба (43).

воскресенье, 07.10.2018 21:48