Падрабязнее
  • «Тарпеда-БЕЛАЗ» абыграў «Арсенал»
    Падрабязнее

Фатальная сорак восьмая

Дублюючы склад «аўтазаводцаў» пацярпеў чарговае паражэнне, саступіўшы на сваім полі «Гарадзеі» з лікам 1:2. Пры гэтым госці атрымалі валявую перамогу. Аднак усё ў гэтым матчы магло скласціся па-іншаму…

Пачатак паядынку па большай частцы праходзіў на палове поля гаспадароў, аднак тарпедаўцы паступова набіралі абароты, павольна, але дакладна ссоўваючы эпіцэнтр гульні ў бок гасцявых варот. Хоць ужо ў гэты момант празвінеў першы званочак, з намёкам на тое, што поспех не спадарожнічае «аўтазаводцам» – у стыку з гарадзейскім нападаючым атрымаў пашкоджанне Эміль Тымбур; нягледзячы на ​​тое, што сур’ёзнай траўмы ўдалося пазбегнуць, галкіпера ўсё ж замянілі. Гэты эпізод падоўжыў час першага тайма на некалькі дадатковых хвілін, і іх як раз хапіла тарпедаўцам, каб аформіць ўзяцце варот суперніка – шматхадоўку, пачатую Дзмітрыем Галузай, завяршыў удар у створ Дзмітрыя Каралёнка.

А ў самым пачатку другога тайма здарыўся выпадак, цалкам зламаўшы ўвесь ход дзеянняў: фол Аляксандра Новіка на Расціславе Шавеле. Нягледзячы на ​​тое, што кантакт адбыўся яшчэ за межамі штрафной, арбітр сустрэчы паказаў на адзінаццаціметровую адзнаку, а парушальніку паказаў чырвоную картку, хоць магчымасць забіць гол не здавалася такой ужо яўнай. Але аспрэчванне рашэння суддзі, як гэта звычайна бывае, ні да чаго не прывяло, да таго ж, сітуацыя пагоршылася сур’ёзнасцю траўмы, атрыманай у гэтым моманце гульцом «Гарадзеі» – поле ён пакінуў у карэце «хуткай дапамогі». У выніку госці рэалізавалі пенальці і зраўнялі лік.

Гэты сапраўды няшчасны выпадак зламаў гульню, але не характар ​​жодзінскай каманды. Падапечныя Сяргея Ярмоленкі адчайна спрабавалі выратаваць становішча, нават пасля таго, як у іх вароты ўляцеў другі мяч. Праведзеныя замены прыкметна асвяжылі каманду, дадалі напорыстасці, але аднаго гульца ім відавочна не хапала.

30 жніўня, Жодзіна, матч першынства дублёраў.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ (д) – ГАРАДЗЕЯ (д) – 1:2.
Галы: 1:0 – Дз.Каралёнак, 45+3. 1:1 – Баглай, 58-пен. 1:2 – Баглай, 71.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ: Тымбур (Бандарчук, 34), Лабаноўскі, Гузняк, Новік (к), Канашонак, Шчэрба, Багданаў (Міхейчык, 87), Глушакоў (Каліноўскі, 71), А.Каралёнак (Бяркоўскі, 88), Дз.Каралёнак , Галуза (Сівакоў, 84).
Папярэджанне: Шчэрба, 85.
Выдаленне: Новік, 48.

четверг, 30.08.2018 21:01