Афіцыйны сайт ФК «Тарпеда-БЕЛАЗ» Жодзіна

Падарунак трэнеру – датэрміновая перамога на турніры

Кожны трэнер, напэўна, чакае, што ў дзень нараджэння яго каманда паднясе яму ў падарунак перамогу. Аўтазаводцы не маглі падмануць чаканняў Ігара Крывушэнка, які сёння адзначае сваё 53-годдзе, і ў матчы турніру «Белазовец-2017» абыгралі «Смалявічы-СТІ». Падарунак апынуўся тым больш важкім, што гэтая перамога датэрмінова вывела тарпедаўцаў у пераможцы ўсяго турніру, паколькі напярэдадні «Нёман» разграміў з лікам 4:0 «Іслач». Такім чынам, пасля трох дзён турніру толькі жодзінцы дамагліся стопрацэнтнага выніку, усе астатнія сапернікі ўжо паспелі спазнаць горыч паразы. Так што па-за залежнасці ад таго, з якімі вынікамі завершацца суботнія матчы, «Тарпеда-БЕЛАЗ» гарантавана возьме галоўны трафей.

Геаграфічныя суседзі паказалі, што іх перамога над «Іслаччу» не была выпадковай. Нягледзячы на ​​тое, што смалявічане выступаюць у першай лізе, яны дэманструюць тактычна пісьменную гульню, а майстэрства асобных выканаўцаў, такіх як Ігар Варанкоў, Алег Шкабара, Сяргей Кавалюк, кампенсуе недахоп вопыту выступленняў на высокім узроўні ў іх калегаў па камандзе. Аўтазаводцы пераканаліся ў гэтым на ўласным вопыце, так і не зламаўшы супраціўленне «Смалявічаў-СТІ» у першым тайме. Аднойчы мяч усё ж пабываў у варотах Рамана Сцяпанава, але суддзя на лініі зафіксаваў афсайд.

Тарпедаўцы грунтоўна ўзяліся за справу адразу пасля перапынку. «Хуткі» гол атрымаўся Аляксею Панкаўцу, якому зрабіў перадачу Дзмітрый Рэкіш. А праз дзясятак хвілін ужо Панкавец асыставаў Рэкішу пры узяцці варот смалявічан. Але і на гэтым тарпедаўцы не спыніліся – з сярэдзіны поля Андрэй Хачатуран адправіў у прарыў Камо Аганнісяна, і той на ўваходзе ў штрафную магутна прабіў у далёкі кут. 3:0 – і трэнерскі штаб «Тарпеда-БелАЗа» адразу ж правёў масавыя замены, выпусціўшы на поле моладзь і праглядаемых гульцоў. Адзінае, што атрымалася «Смалявічам-СТІ», гэта забіць гол прэстыжу за хвіліну да завяршэння матчу.

Упартым атрымаўся першы тайм, – пракаментаваў вынікі гульні Ігар Крывушэнка. – Супернік стараўся перакрываць зоны, і нам не заўсёды хапала прасторы. Да таго ж, усё яшчэ дапускаем брак. А ў другой палове паказалі нядрэнную рэалізацыю, чаму спрыяў «хуткі» гол пасля перапынку. Буйны лік дазволіў даць магчымасць больш пагуляць моладзі.

Перад заключным днём турніру «Тарпеда-БЕЛАЗ» мае ў сваім актыве 6 ачкоў, «Нёман» і «Смалявічы-СТІ» – па 3 ачкі, «Іслач» выніковых балаў не набрала.

10 лютага, Жодзіна, турнір «Белазовец-2017».
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ – Смалявічы-СТІ – 3:1.
Галы: 1:0 – Панкавец, 47 (пас – Рэкіш). 2:0 – Рэкіш, 59 (пас – Панкавец). 3:0 – Аганнісян, 65 (пас – Хачатуран). 3: 1 – Байдук.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ: Хаткевіч, Асані (46, Панкавец), Клапоцкі (46, Имерэкаў), Паўлавец, Шчэрба (66, Джугір), Шапавал (66, Чарнуха), Хачатуран (66, Паўлюкавец), Афанасьеў (64, Гардазары), Рэкіш (60, Каневега), Аганнісян (66, Бялевіч), Макась (46, Салавей).

пятница, 10.02.2017 18:45