Афіцыйны сайт ФК «Тарпеда-БЕЛАЗ» Жодзіна

Першыя не выйгралі, другія прайгралі

Спарынг са «Славіяй» завяршыў першы тыдзень вучэбна-трэніровачнага збору аўтазаводцаў. Не атрымалася «Тарпеда-БелАЗу» пачаць праграму кантрольных паядынкаў на мажорнай ноце, вынік гульні – 0:2 на карысць мазыран.

У матчы не змаглі згуляць Максім Скавыш і Саслан Гатагаў, якія атрымалі мікратраўмы, і хворы Аляксандр Красноў. Каб даўкамплектаваць склады, не змяняючы плана на гульню, Ігар Крывушэнка запрасіў прыняць удзел у спарынгу дублёра Філіпа Палякова, які вярнуўся з арэнды.

Са стартавага свістка «першыя нумары» тарпедаўцаў даволі спрытна ўзяліся за справу, і ўжо неўзабаве Аляксандр Макась, адабраўшы мяч у абаронцы, мог адкрыць лік. Аднак ні ў гэтым моманце, ні ў некалькіх іншых, створаных атакуючай групай аўтазаводцаў, узяць вароты суперніка не ўдалося. А да сярэдзіны тайма ў «Славіі» атрымалася выраўнаваць гульню, і ў далейшым асноўныя дзеянні разгортваліся па большай частцы ў сярэдзіне поля, у барацьбе за мяч. Варатарам нячаста даводзілася ўступаць у гульню, затое абаронцы абедзвюх каманд папрацавалі на славу.

А вось у другім тайме ініцыятыва, галоўным чынам, была ў гасцей. Нягледзячы на ​​намаганні Андрэя Салаўя, які актыўнічаў на левым фланзе, напружанне каля брамы мазыран ўзнікала нячаста. А вось у гаспадарскай штрафной перыядычна ўспыхвалі «ачагі пажару». Пакуль абарону трымала стартавая тройка цэнтральных абаронцаў, яшчэ ўдавалася «гасіць полымя», але калі Максім Імерэкаў і Яўген Клапоцкі саступілі месца дублёрам, «Славія» здолела двойчы «прадушыць» тарпедаўскую абарону.

Правялі досыць арганізаваны першы тайм, у якім былі створаны добрыя моманты. Але рэалізаваць іх не здолелі. А ў другой палове матчу дапусцілі ззаду памылкі, за якія супернік нас пакараў. Тут трэба зрабіць зніжку на маладосць нашых цэнтральных абаронцаў, – падвёў кароткі вынік гульні Ігар Крывушэнка.