Падрабязнее
  • Хет-трык Камароўскага не пакінуў шанцаў «аўтазаводцам»
    Падрабязнее

Праявілі характар – і перамаглі!

У суботу ў Гомелі прайшоў матч, які, напэўна, даставіў заўзятарам мноства эмоцый, бо ў ім было ўсё: і багацце галоў, і сапраўдная спартыўная барацьба, і ліха закручаная інтрыга. Але, вядома, больш за ўсё ён спадабаўся жодзінскім заўзятарам, паколькі менавіта іх каманда выйшла пераможцам у гэтым зацятым процістаянні.

Тарпедаўцы адкрылі лік у выніку бліскучага выканання штрафнога ўдару Багданам Мышэнка. Неўзабаве адбыўся сіметрычны адказ «Гомеля» – штрафны рэалізаваў зямляк Багдана і экс-тарпедавец Віталь Квашук. Абодва гэтых галы сталі ўпрыгожваннем і матчу, і ўсяго туру, але гэта быў яшчэ далёка не канец.

Пасля перапынку гаспадары вырваліся наперад – Уладзімір Бушма не змог завалодаць мячом і Руслан Болаў зарабіў чарговы бал у сваю бамбардзірскую скарбонку. Трыбуны гомельскага стадыёна ахапіла радасьць, але жодзінцы не збіраліся здавацца. Вадзім Скрыпчанка своечасова вырабіў замену – Марка Обрадавічу спатрэбілася не занадта шмат часу, каб далучыцца да гульні і замкнуць галавой навес з флангу.

Зноў нічыйны лік, асноўны час матчу выйшаў, пайшлі кампенсаваныя хвіліны. І вось тут «аўтазаводцы» праявілі характар ​​і пераканаўча пацвердзілі імкненне змагацца да пераможнага канца. Скачок з натоўпу набягаючых у штрафную гульцоў Валерыя Гарбачыка – і мяч ад галавы тарпедаўскага нападніка ўлятае ў сетку. Перамога!

ГОМЕЛЬ – ТАРПЕДА-БЕЛАЗ – 2:3
18 мая, Гомель, стадыён “Цэнтральны”, 3450 гледачоў.
Суддзя: Я.Наумаў (Мінск).
Галы: 0:1 – Мышэнка, 32 (са штрафнога). 1:1 – Квашук, 39. 2:1 – Болаў, 56. 2:2 – Абрадавіч, 76 (пас – Шчэрба). 3:2 – Гарбачык, 92+ (пас – Хачатуран).
ГОМЕЛЬ: Кавалёў, Тетрашвілі (к), Ігнаценка, Гульцяеў, Акубардзія, Луцэвіч, Жосткін, Шрамчанка (Юдзянкоў, 86), Квашук, Болаў (Капар, 76), Нівалда.
Запасныя: Каўлінаў, Мілеўскі, Сокал, Цярэшчанка, Ражкоў.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ: Бушма, Афі, Мышэнка (Абрадавіч, 67), Букорац, Хачатуран (к), Лявіцкі (Олсан, 84), Салавей, Клімовіч (Мікалаевіч, 70), Шчэрба, Гайдучык, Гарбачык.
Запасныя: Гарбуноў, Прэмудраў, Катляроў, Юсаў.
Папярэджанні: Шрамчанка (82), Абрадавіч (82).

воскресенье, 19.05.2019 02:32