Афіцыйны сайт ФК «Тарпеда-БЕЛАЗ» Жодзіна

«Тарпеда-БЕЛАЗ» зноў не пакінуў «Крумкачам» ніводнага шанцу

«Тарпеда-БЕЛАЗ» працягвае заставацца адзінай камандай, у якой «Крумкачы» за час знаходжання ў вышэйшай лізе не толькі не змаглі ўзяць ні аднаго бала, але і ў вароты якой яны не забілі ніводнага мяча ў афіцыйных гульнях. Вось і ў матчы 22-га тура аўтазаводцы зноў «усухую» абыгралі мінскую каманду – 3:0.

За «Крумкачамi» у гэтым матчы засталося «першае слова» – ужо праз некалькі секунд пасля стартавага свістка Філановіч замыкаў небяспечны прастрэл, але не застаў Арцёма Сароку знянацку. Але пасля «гаварылі» галоўным чынам тарпедаўцы. Праўда, спачатку Зубовіч не рэалізаваў момант, які здаваўся верным, дазволіўшы Касцюкевічу адбіць ўдар галавой пад перакладзіну. Але ўжо неўзабаве нечакана для брамніка «крумкачоў» бабахнуў здалёк Сяргей Шапавал – і не прамахнуўся!

А Зубовіч свайго ўсё ж такі не выпусціў. Хоць і прабіў міма створа, вырваўшыся адзін на адзін з галкіперам, але рэабілітаваўся праз некалькі хвілін. Мяч, які адскочыў ад перакладзіны пасля ўдару ўсё таго ж супер актыўнага ў гэты дзень Шапавала, Ягор літаральна сваім целам унёс у вароты. Такім чынам, нападаючы змог вызначыцца ў трэцім матчы запар!

Тарпедаўцы працягвалі цалкам трымаць гульню пад сваім кантролем, перыядычна ствараючы ачагі напружанасці каля брамы Касцюкевіча. Двойчы мог забіваць Скавыш: у адным эпізодзе, уварваўшыся ў брамавую, наляцеў на кінуўшагася ў ногі галкіпера і страціў мяч, а ў іншым, абыграўшы абаронцаў, занадта «завастрыў» вугал і ўдарыў у знешні бок сеткі. Але буйному рахунку наканавана было адбыцца, а зрабіў яго такім нядаўні гулец «Крумкачоў» Калугін. Варта адзначыць, што святкаваць гол у вароты сваёй былой каманды Міхаіл не стаў.

У застаўшыся час «Тарпеда-БЕЛАЗ» выпусціў яшчэ адзін шанец павялічыць лік – прамарудзіў з ударам Дарашэнка, а таксама даў магчымасць дэбютаваць у асноўным складзе ў афіцыйнай гульні Іллі Джугіру. А вось апошняе слова, як і першае, пакінулі за сабой «Крумкачы» – Скшынецкі ледзь не забіў «гістарычны» гол у жодзінскія вароты, але яго ўдар прыняла на сябе штанга.

КРУМКАЧЫ ​​- ТАРПЕДА-БЕЛАЗ – 0:3
16 верасня, Мінск, стадыён ФК «Мінск», 600 гледачоў.

Суддзя: С. Цынкевіч (Асіповічы).
КРУМКАЧЫ: Касцюкевіч, Рудзюк, Чалядзінскі (к), Васілеўскі, Алексіян, Скшынецкі, Козел (Карп, 46), Варванін (У. Іваноў, 46), Ф. Іваноў, Філановіч, Багуноў.
Запасныя: Шунто, Ісачэнка, Драчоў, Кавалёў, Лісаковіч.
ТАРПЕДА: Сарока, Афі, Панкавец (к) (Паўлавец, 77), Шапавал, Хачатуран, Скавыш, Рэкіш (Дарашэнка, 60), Зубовіч (Джугір, 87), Шчэрба, Клімовіч, Калугін.
Запасныя: Хаткевіч, Аганісян, Красноў, Алексіевіч.
Галы: 0:1 – Шапавал, 13 (пас – Зубовіч). 0:2 – Зубовіч, 36. 0:3 – Калугін, 71 (пас – Хачатуран).
Папярэджанні: Варванин (33), Шчэрба (59).

Трэнерскія каментары:

Алег Кубараў ( «Тарпеда-БЕЛАЗ»):
– Вынік станоўчы. Адчувалася, што будзем сабранымі. У мінулай гульні хоць і было створана больш момантаў, але шмат не забілі. У цэлым, сёння мы згулялі роўна. Улічваючы, што «Крумкачы» цяпер не на ўздыме, вынік, лічу, заканамерны.

Аляксей Кучук ( «Крумкачы»):
– «Тарпеда» – нязручны для нас супернік. На першай хвіліне ў нас быў момант, які пры ўдалым збегу абставінаў мог павярнуць гульню ў нашу карысць. Але нічога страшнага. Забываемся гэтую гульню і рыхтуемся да «Славіі».

суббота, 16.09.2017 23:08