Афіцыйны сайт ФК «Тарпеда-БЕЛАЗ» Жодзіна

Вельмі нервовая нічыя

Паядынак першынства дублюючых складаў паміж камандамі «Тарпеда-БЕЛАЗ» і «Віцебск» завяршыўся з нічыйным лікам – 1: 1, аднак наўрад ці магчыма назваць вынік гэтага матчу мірным.

З першых жа хвілін на штучным полі жодзінскага стадыёна пайшла бойкая гульня на сустрэчных курсах. Гаспадары спрабавалі навязваць гасцям свае ўмовы, а тыя праяўлялі непадатлівасць і востра контратакавалі. Адзін з такіх выпадаў віцяблян у сярэдзіне першага тайма і павярнуўся голам у вароты тарпедаўцаў. Але яшчэ да перапынку жодзінцы змаглі адыграцца – навес з правага флангу замкнуў галавой Аляксандр Красноў.

У другім тайме градус напружанасці пайшоў па нарастаючай, дасягнуўшы свайго піку ў вельмі спрэчным моманце. Перад укідваннем з аўта, якое павінны былі вырабіць гаспадары, суддзя абвясціў паўзу для таго, каб каманды маглі папіць вады. Затым быў дадзены сігнал да працягу гульні, тарпедаўцы хутка ўвялі мяч і тут жа правялі атаку, якая завяршылася ўзяццем варот «Віцебску». Партнёры ўжо павіншавалі Аляксандра Краснова з голам, суддзя паказаў на цэнтр… а праз некалькі секунд, паддаўшыся на бурныя пратэсты віцяблян, гол адмяніў. Госці змаглі пераканаць арбітра ў тым, што яшчэ не былі гатовыя працягваць гульню. Гэтак жа грамагучнае абурэнне гаспадароў поспеху не прынесла.

А праз некалькі хвілін жодзінцы зноў мелі падставы выказваць суддзі сваю незадаволенасць – было вельмі падобна на тое, што галкіпер “Віцебска” зваліў у штрафной Іллю Джугіра пры выхадзе сам-насам. Але і тут судзейскае рашэнне апынулася не на карысць «Тарпеда». Зразумела, што пасля такіх эпізодаў эмоцыі бралі верх над халодным разлікам, і гэта перашкодзіла аўтазаводцам рэалізаваць некалькі вельмі перспектыўных момантаў. У выніку – нічыя.

18 жніўня, Жодзіна. Матч першынства дублёраў.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ (д) – ВІЦЕБСК (д) – 1:1.

Галы: 0:1 – Кабачэўскі, 23. 1:1 – Красноў, 39.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ: Сіліч (Абрамовіч, 46), Бялко, Джугір (к), С.Макараў, Канашонак, Кулінковіч, А.Макараў, Багданаў, Красноў, Д.Каралёнак (Сідар, 64), Драчоў (Цурко, 46).

пятница, 18.08.2017 19:22