Афіцыйны сайт ФК «Тарпеда-БЕЛАЗ» Жодзіна

«Ямайка» для дубля «Крумкачоў»

На поле сталічнага стадыёна САК «Алімпійскі» прайшла гульня 22-га тура першынства дублюючых складаў паміж камандамі «Крумкачы» і «Тарпеда-БЕЛАЗ». Ўпэўненую перамогу ў гэтым паядынку атрымалі маладыя аўтазаводцы, разграміўшы гаспадароў з лікам 5:0.

Вынік каманда Сяргея Ярмоленка «зрабіла» яшчэ да перапынку. Літаральна першая перспектыўная атака жодзінцаў прывяла да кутняга, пасля падачы якога Сцяпан Макараў адправіў мяч у вароты мінчан. Далей тарпедаўцы працягнулі актыўныя наступальныя дзеянні і яшчэ двойчы дабіліся поспеху – вызначыліся Аляксандр Красноў і Уладзіслаў Цурко.

У другім тайме «Крумкачы» прадпрымалі адчайныя спробы калі не адыграцца, то хаця б адысці ад буйнога паражэння. Аўтазаводцы спакойна перабылі гэты ўсплёск актыўнасці суперніка, пры гэтым захоўваючы ініцыятыву, а незадоўга да заканчэння матча яшчэ двойчы – з розніцай у дзве хвіліны – нанеслі паражальныя ўдары. Атаку сваёй каманды прыгожа завяршыў Аляксандр Красноў, з цэнтра штрафной прабіўшы міма брамніка ў «дзявятку», а канчатковую кропку паставіў капітан Ілля Джугір, галавой замкнуўшы навес.

15 верасня, Мінск, матч першынства дублёраў.
КРУМКАЧ
Ы ​​(д) – ТАРПЕДА-БЕЛАЗ (д) – 0:5.
Галы: 1:0 – С. Макараў, 13. 2:0 – Красноў. 3:0 – Цурко. 4:0 – Красноў. 5:0 – Джугір.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ: Абрамовіч (Сіліч, 78), Дз. Каралёнак (А. Каралёнак, 65), Лабаноўскі, Сідар, Джугір (к), Кулінковіч, Багданаў, С. Макараў, А. Макараў, Цурко (Драчоў, 78), Красноў.

пятница, 15.09.2017 16:23