Падрабязнее
  • «Тарпеда-БЕЛАЗ» абыграў «Арсенал»
    Падрабязнее

Зноў прайграём лідэру

Два выязныя матчы запар – два паражэнні з аднолькавым лікам – такі бязрадасны вынік сустрэч «аўтазаводцаў» з лідэрамі чэмпіянату. Як і тыднем раней у Барысаве, у Брэсце «Тарпеда-БЕЛАЗ» прайграў 1:4. Паражэнне, варта прызнаць, па справе, але вось буйное – наўрадці…

Нягледзячы на ​​вялікія праблемы з складам (акрамя Яна Афі, выбыў са строю – і надоўга – Уладзімір Шчэрба, прапускаў гульню з-за перабору жоўтых картак Стэфан Букорац), тарпедаўцы добра пачалі гульню і ў першыя пятнаццаць хвілін выглядалі больш актыўна і вынаходлівей суперніка. Карыстаючыся хуткаснымі якасцямі гульцоў атакавалай групы, часта далёка закідвалі мяч на палову поля гаспадароў, і гэта дало вынік – пасля рыўка Дзмітрыя Юсава па флангу, удала сыграў на дабіванні Марка Абрадавіч.

Аднак надоўга стартавага спрыту «аўтазаводцам» не хапіла. «Дынама» пачало падціскаць, пераводзячы гульню ўсё бліжэй да варот Уладзіміра Бушмы. Галкіпер жодзінцаў зноў тварыў цуды, адбіваючы ўдары з розных пазіцый і дыстанцый, але і ён быў бяссільны, калі Габі Кікі адправіў у сетку адскочыўшы ад штангі мяч.

Перавага берасцейцаў стала безумоўнай ў другім тайме, але яшчэ доўгі час табло дэманстравала нічыйны лік. Пераломным стаў майстроўскі гол Арцёма Мілеўскага, які вывеў «Дынама» наперад. А ўжо ў спробе адыграцца, пад заслону сустрэчы «Тарпеда-БЕЛАЗ» прапусціў яшчэ двойчы.

ДЫНАМА-БРЭСТ – ТАРПЕДА-БЕЛАЗ – 4:1
20 ліпеня, Брэст, СК «Брэсцкі», 8355 гледачоў.
Суддзя: В.Шымусік (Асіповічы).
Галы: 0:1 – Абрадавіч, 7. 1:1 – Кікі, 23. 2:1 – Мілеўскі, 67. 3:1 – Юзэпчук, 87. 4:1 – Хабленка, 94+.
ДЫНАМА-БРЭСТ: Гутар, Вераціла, Паўлавец, Кікі, Вітус, Кісляк, Наёк, Савіцкі, Мілеўскі (Юзэпчук, 79), Няхайчык (к) (Нікіфарэнка, 90), Лапцеў (Хабленка, 88).
Запасныя: Паўлючэнка, Дуартэ, Кацыкас, Іваноў.
ТАРПЕДА-БЕЛАЗ: Бушма, Хачатуран (к), Лявіцкі (Мышэнка, 73), Мікалаевіч (Прэмудраў, 68), Клімовіч, Юсаў, По, Гайдучык, Кузьмянок, Бягуноў, Абрадавіч (Гарбачык, 61).
Запасныя: Казлоў, Салавей.
Папярэджанні: Наёк (24), Няхайчык (60), Кікі (61), Хабленка (94+) / Клімовіч (60), Юсаў (62), Бягуноў (76).

воскресенье, 21.07.2019 12:15